Stomatologia Zachowawcza

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Przeciętny dorosły Polak ma prawie 13 zębów objętych próchnicą, a 40 proc. Polaków w wieku 65-74 lat nie ma zębów.

Stomatologia zachowawcza to najbardziej powszechna dziedzina stomatologii, której zadaniem jest zachowanie zęba do końca żcia. Jest to możliwe dzięki wyleczeniu próchnicy i odbudowie zniszczonych tkanek zęba, nadając im naturalny, biologiczny kształt i kolor.

PRÓCHNICA TO CHOROBA BAKTERYJNA, ZAKAŹNA,
a jej początkowa faza, pod warunkiem wczesnego zdiagnozowania, całkowicie odwracalna!

JAK PRACUJEMY W DENTASPOT

W DentaSpot zabiegi rekonstrukcyjne zęba przeprowadzane śa w powiększeniu (mikroskop zabiegowy, lupy) co daje bezkompromisową jakość, przyczyniając się tym samym na przewidywalność i trwałość lecznia, zahamowaniu rowoju próchnicy i chorób dziąseł.

KOFERDAM

Zabiegi odbywają się w osłonie koferdamu (ślinochronu), dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania wałków z ligniny. Koferdam chroni pole zabiegowe przed dostępem sliny z bakteriami, odsuwa język i policzki i sprawia, że lecenie jest bezpieczne i wygodne dla Pacjenta.

KOFERDAM – Materiał izolujący stosowany w stomatologii zamiast wałeczków ligniny. Stanowi go cienka, najcześciej lateksowa guma. W gumie znajduje się otwór, przez który odizolowuje się wybrany ząb czy zęby. Na gumę zakłada się klamrę, jest ich kilka rodzajów, dobieranych w zależności od wielkości zęba.

Sprawdź pozostałe nasze usługi