Zalecenia po wybielaniu

Wybielanie to proces, który jest bezpieczny i przebadany, jednak niezbędnym jest zachowanie następujących procedur.

Przed pierwszym użyciem proszę uważnie sprawdzić zawartość opakowania swojego preparatu. Ma to na celu stwierdzenie, że zestaw zawiera wszystko, co jest niezbędne do jego stosowania: nakładki indywidualne, pudełko do ich przechowywania, strzykawki z żelem.

STOSOWANIE:

Preparat wybielający jest przeznaczony do stosowania w nocy w trakcie snu, minimalny czas stosowania to 4 godziny dziennie (jeżeli stosowanie preparatu sprawia problemy w czasie snu można stosować go również w ciągu dnia przez 2-4 godziny raz lub dwa razy dziennie).

SPOSÓB I KOLEJNOŚĆ DZIAŁANIA:

 1. Przed przystąpieniem do wybielania należy dokładnie umyć zęby.
 2. Następnie należy odkręcić nasadkę ochronną strzykawki i założyć w jej miejsce końcówkę miksującą.
 3. Na każdą nakładkę należy nałożyć jedną porcję preparatu.
 4. Następnie należy założyć nakładki z żelem na zęby i upewnić się czy są one prawidłowo osadzone.
 5. Ewentualny nadmiar żelu można usunąć chusteczką higieniczną, suchą szczoteczką, patyczkiem do uszu.
 6. Po zakończeniu każdego zabiegu zęby należy dokładnie umyć, a szynę przepłukać bieżącą, letnią (nie gorącą) wodą i włożyć do pudełeczka.
 7. W przypadku wystąpienia problemów z nadwrażliwością zalecane użycie preparatu zawierającego formułę Amorficznego Fosforanu Wapnia (ACP), która redukuje nadwrażliwość, regeneruje szkliwo oraz zwiększa połysk zębów. Preparat do nabycia w gabinetach stomatologicznych.

 

W CZASIE WYBIELANIA NIE WOLNO:

 • Używać innych środków do wybielania zębów.
 • Spożywać owoców cytrusowych, soków owocowych i leków przeciwko nadkwasocie żołądka (substancje te zmieniają zawartość kwasu w ślinie i mogą doprowadzić do zaburzenia lub wydłużenia procesu wybielania)
 • Palić tytoniu, pić kawy, Coca coli, czerwonego wina i innych silnie barwiących napojów czy pokarmów (spożywanie ich może opóźnić proces wybielania i osłabić jego efekt)
 • Pić napojów i spożywać pokarmów z założonymi na zęby szynami.
 • Preparat nie powinien być stosowany przez kobiety ciężarne i karmiące, gdyż nie prowadzono badań co do ewentualnych działań ubocznych nadtlenku karbamidu na tej grupie pacjentów.

 

WSKAZÓWKI:

 1. Należy dokładnie przestrzegać zaleceń stosowania preparatu. W przypadku pojawienia się dużej nadwrażliwości stosowanie preparatu należy przerwać i zgłosić się do swojego stomatologa. W takim przypadku zalecane jest stosowanie preparatów redukujących nadwrażliwość, najlepiej zawierających Amorficzny Fosforan Wapnia (ACP).
 2. Preparat należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu (np. lodówka).
 3. Podczas wybielania należy zwrócić szczególną uwagę na staranną pielęgnację jamy ustnej.
 4. Jeżeli szyny uwierają dziąsła poproście swojego stomatologa o korektę.
 5. Po zakończeniu zabiegu zęby będą zauważalnie bielsze, ostateczna biel ustali się w ciągu dwóch tygodni od zakończenia zabiegu. Zęby wybielone będą już zawsze jaśniejsze niż przed zastosowaniem preparatu.
 6. W zasadzie zabieg nie wymaga powtórzeń. Jednak jeśli po jakimś czasie zęby lekko ściemnieją to zabieg można ponownie powtórzyć po 6-12 miesiącach. Nie ma już wtedy powtarzania całego zabiegu jeszcze raz, wystarczy założyć szyny z preparatem na 3-4 dni.
 7. Dla osiągnięcia optymalnego rezultatu zabieg wybielania nie powinien być w miarę możliwości przerywany. Jeżeli zdarzy się, że „wypadnie” jedna lub dwie noce, to czas stosowania należy odpowiednio wydłużyć.

 

O ile wystąpią jakieś niejasności lub problemy prosimy o kontakt.

Chętnie doradzimy i pomożemy w razie wszelkich wątpliwości

W DentaSpot proponujemy kompleksową opiekę stomatologiczną, stosując wysokiej klasy urządzenia i materiały. Wykonujemy nasze usługi z niezwykłą starannością i rzetelnością.